SERA GERMANY SIPORAX mini

Neohodnotené
 
Tip Zväčšiť
 

Filtračný materiál - sypaná filtračná hmota do všetkých typov filtrov. Objem 700ml + filtračné vrecko + baktérie. Optimálna filtrácia pre 200l akvárium.

Dostupnosť 1 ks
€15    
Kód tovaru 599
Značka SERA Germany
Kategória Akváriová technika
 

Siporax mini  je univerzálna veľkopovrchová hmota, určená na biologickú filtráciu.

Tvarom granúl je predurčená na použitie vo vnútorných filtroch.

Je vyrobená zo sintrovaného skla, čím si zachováva prakticky neobmedzenú trvanlivosť a  neovplyvňuje kvalitu vody.

Optimálna veľkosť pórov, pre bezproblémový prietok vody, okolo uhniezdených filtračných baktérií. Jedná sa o plne otvorenú štruktúru, čo umožňuje využiť celý objem tohoto unikátneho materiálu. Aktívny povrch 1 l materiálu je 270 m2.

Nemecký výrobok z recyklovaného materiálu.

 

 

Istá univerzitná štúdia sa venovala kvalite podzemných vôd. Jej cieľom bolo zistiť, ako sa voda v prírode filtruje a aké sú podmienky tejto filtrácie. Bolo zistené, že tieto podmienky do značnej miery ovplyvňujú pôdne baktérie. Počet baktérií v pôde, je  pre kvalitu filtrovanej vody kľúčový.Samotný počet baktérií je závislý na štruktúre a konzistencii pôdy. Štúdia odhalila, že usadzovacie podmienky pre baktérie sú ideálne, pokiaľ veľkosť pórov a kanálikov v podloží nie je ani príliš veľká,ani príliš malá. To je práve prípad s ukazovateľom 270 m2 účinnej usadzovacej plochy, na 1 l pôdy. SIPORAX spĺňa tieto optimálne podmienky a poskytuje filtračným baktériám mohutný usadzovací povrch. Jeden liter tohoto materiálu tak nahradí 40 l keramiky, alebo 10 l zeolitu fr.2/3mm a postačuje na dokonalú biologickú filtráciu, pre 200 l akvárium. 

Hmotnosť 5 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.