ARTEMIA na liahnutie Hobby

Neohodnotené
 
 

Artémia vajíčka(cysty) na liahnutie. objem 20 ml ,10 g 

Dostupnosť Skladom
€8    
Kód tovaru 232
Značka Hobby Duplla
Kategória Krmivo PRE RYBY
 

Artémie (žiabronôžky) sú prvým živým krmivom novo vyliahnutých rýb - plôdika. Akvaristi oceňujú predovšetkým ich vysokú výživnú hodnotu a vysoký obsah farbotvorných látok, taktiež jednoduché liahnutie a chov. Umožňujú tiež rozvoj loveckého inštinktu u plôdika. Vývoj artémií, sám o sebe poskytuje vzrušujúci a fascinujúci zážitok.

Na liahnutie potrebujeme -  vajíčka, vhodnú kultivačnú nádobu - miska na artémiu, soľ bez jódu, a bežnú vodovodnú vodu. Na 1 l vody dáme 26 g soli. Tento roztok nalejeme do kultivačnéj nádoby a pridáme cca 0,5 ml vajíčok. Kultivačnú nádobu vystavíme svetlu.  Pri teplote 23 oC sa artémie začnú liahnuť  za 24 hodín. Vyliahnutú artémiu scedíme vhodným jemným sitkom a predkladáme plôdiku rýb.

Dávka vajíčok vydrží  zhruba 3 dni, pri krmení 3 x denne a počte plôdika 120 kusov.

 

 

 

Všeobecne vzaté, sú artémie jedny z najprispôsobyvejších foriem života. Existujú už na zemi, bez zmeny, bezmála 100 mil. rokov. Žijú prevažne vo vodách s vysokou koncentráciou solí - soľných jazerách. Žiabronôžky sa živia  jednobunkovými organizmami. Rast mladých artémií (nauplií) je veľmi rýchly, v dobrých podmienkach, podlavne dospievajú v 20 dni života. Všetky druhy artémí sú živorodé. Samičky, len pri zhoršených životných podmienkach, porodia zapúzdrené mláďatá - cysty. Vajíčka obsahujú už vyvinutý zárodok v stave anabiózy. Takto vydržia aj niekoľko rokov. Pri vhodných podmienkach zárodky ožijú a okamžite sa liahnu.

Hmotnosť 0.03 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.